Jaką książkę wybrać na dzień dziecka

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Z tego powodu coraz więcej rodziców zastanawia się nad wyborem właściwego prezentu. Odpowiednio dobrana książka może być doskonałą alternatywą dla słodyczy, czy zabawek.

Dlaczego książka to dobry pomysł na prezent na dzień dziecka?

Zaznajamianie dziecka z ciekawymi książkowymi pozycjami z jego perspektywy niesie za sobą szereg korzyści, szczególnie w kontekście rozwoju intelektualnego. Kupując ciekawe z perspektywy pociechy książki, można przyczynić się do odkrycia nowej pasji, jaką jest czytanie książek. Dzieci, które czytają różnego rodzaju opowieści, mają również bardziej rozwinięte słownictwo i stale poznają nowe, dotychczas nieznane słowa. Tego rodzaju aktywność to również doskonały sposób na relaks i wieczorne wyciszenie. Poznawanie nowych historii ma również korzystny wpływ na rozwój wyobraźni. Wspólne czytanie przed snem pociechy to niezwykle lubiana przez dzieci aktywność. Oprócz ułatwiania zaśnięcia umożliwia ona również zacieśnienie więzi między dzieckiem a rodzicem. Poznawanie problemów postaci rozwija również sferę emocjonalną dziecka. Dzięki temu kształtuje ono empatie oraz pozwala wejrzeć w głąb siebie. Prezenty na dzień dziecka do kupienia online mogą być doskonałą okazją do podarowania książek.

Prezenty na Dzień Dziecka – nowości na rynku wydawniczym dla dzieci

– “Księga zaklęć małej czarownicy” autorstwa Ariel Kusby to rozwiązanie idealne dla nieco starszych dzieci interesujących się przyrodą i chcących rozwinąć nieco wyobraźnie wgłębiając się w tajniki świata magii. 

– “To nie wypanda Opowieść filmowa” to z kolei książka, która spodoba się wszystkim fanom filmu animowanego o tym tytule.

– “Panda Wanda. Bajeczki” autorstwa Anny Prudel to z kolei książeczka, która umili czas i poprawi humor małym dzieciom. 

– Książka “Bajki, które uczą jak żyć wśród innych”, której autorką jest Begona Ibarrola to z kolei propozycja oferowana przez psycholożkę. Ta książka pomoże rozwinąć w dziecku swój charakter oraz sferę emocjonalną.

– “Ekologia na co dzień. Poradnik małego ekologa” Ewy Tradowskiej to seria krótkich książeczek, które mają na celu z kolei pomóc dziecku zgłębić tematykę związaną z ekologią. Liczne ilustracje zapewniają przyswojenie tej wiedzy w przyjemnej formie.

– “Niedźwiadku mały, jesteś wspaniały!” to z kolei świetny sposób na docenienie swojej wyjątkowości.